Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Blog


Každý vie že dobrá nehnuteľnosť by mala mať dobrú polohu. Ale čo to vlastne znamená? “Nehnuteľnosť” je široký pojem, a “dobrá lokácia” sa určuje najmä podľa jej požadovaného účelu ktorý má spĺňať. Po takmer pol storočí od zavedenia pôvodných predpisov boli prijaté nové verzie Zákona o výstavbe a Zákona o územnom plánovaní, ktoré vstúpia do platnosti v roku 2024. Tieto zmeny majú za cieľ napraviť slabiny staršej legislatívy a reagovať na aktuálne potreby obyvateľstva. Zmeny by mali priniesť jednoduchší a rýchlejší proces schvaľovania stavieb, podporu digitalizácie, ako aj prísnejšie sankcie pre nelegálne stavby.Správne zvolený a nastavený komerčný prenájom je neoddeliteľnou súčasťou každého podnikania. Nájdenie správneho priestoru a následne dojednanie výhodných podmienok je pre úspech podnikania kľúčové. Rýchly a spokojný predaj či prenájom nehnuteľnosti závisí najmä od jej správneho ocenenia. Toto ocenenie by malo objektívne zodpovedať aktuálnej situácii na trhu a jej lokalite. 

Takto si zabezpečíte maximálny zisk ale aj rýchlu likviditu.


Jeseň je skvelý čas na vykonanie niekoľkých údržbových úloh, ktoré pomôžu udržať vašu nehnuteľnosť v bezchybnom stave. 

Takto sa minimalizujú či oddialia budúce náklady pri renovácií, a tiež zaistí lepšia pozícia pri vyjednávaní ceny pri predaji či prenájme. Prevencia je vždy lacnejšia ako liečba, najmä pokiaľ ide o údržbu nehnuteľnosti. Počas jesene je ideálne zamerať sa na exteriér.