Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Investičné apartmány - ako sa orientovať

Pridané: 28.2.2024

Vstup do sveta investičných nehnuteľností prináša aj mnoho otázok. Mnohí túžia po vlastnom apartmáne, ktorý by poskytoval príjem aj miesto na oddych.

Otázka znie: Vybrať si samostatný apartmán alebo apartmán v hotelovom rezorte s komplexnými službami?

Obe možnosti majú svoje plusy a mínusy, ovplyvnené osobnými cieľmi a preferenciami.

Samostatný apartmán ponúka kontrolu nad všetkým – od výberu hostí po údržbu a marketing. Je to výzva s potenciálom vyšších príjmov, ale vyžaduje si to čas, peniaze a energiu na správu a predaj služieb / marketing. Vlastníctvo takéhoto apartmánu môže znamenať aj stále starosti s údržbou a vybavením, a potenciálne byť obmedzujúce kvôli potrebám hostí.

Apartmán v rezorte hotelového typu ponúka jednoduchší prístup k investícii, a výrazne menej starostí. Výhody zahŕňajú garantovaný príjem, žiadnu potrebu osobnej energie na správu a prístup k rezortným službám. Na druhej strane, môže priniesť nižšie príjmy a menej kontroly resp. prístupu k vlastnému apartmánu, najmä počas hlavnej sezóny. Záver: Výber medzi samostatným apartmánom a apartmánom v rezorte závisí od osobných preferencií, investičných cieľov a ochoty venovať čas správe nehnuteľnosti. Samostatný apartmán ponúka viac kontroly a potenciál vyšších príjmov, zatiaľ čo apartmán v rezorte obmedzuje starosti a zabezpečuje prístup k rezortným službám.

 

A dosť bolo teórie, pusťme sa do práce.

Prajem príjemný a úspešný týždeň.

Ing. Matúš Kaník